14. Oktober 2020

Czy Bitcoin kiedykolwiek stanie się żywą walutą w grze?

Waluta kryptograficzna istnieje już od jakiegoś czasu, jednak od czasu jej dostępności pojawiły się wątpliwości dotyczące waluty wirtualnej. Niemniej jednak, waluta ta nadal faluje na konkretnych rynkach.

Świat gier jest z pewnością jednym z obszarów  w którym kryptojańskie waluty, takie jak Bitcoin, budzą niepokój. Użytkownicy przyjrzeli się wykorzystaniu tej formy waluty jako sposobu na lepsze doświadczenia podczas dokonywania zakupów w grach i przyjrzeli się wirtualnej walucie jako sposobowi na zachowanie bezpieczeństwa.

Ale, czy Bitcoin i inne wirtualne waluty mogą stać się realnymi metodami płatności w branży gier? Istnieją pewne sugestie, że może.

Zakupy w grach dla aplikacji typu „free-to-play

Istnieje wiele darmowych aplikacji dostępnych na wielu różnych portalach do pobrania, jednak wiele z nich daje graczom szansę na poprawę doświadczenia i poziomu zadowolenia z danej gry poprzez możliwość dokonania zakupu w aplikacji. Tak wiele osób nie chce spędzać czasu na próbach zdobycia rzeczy za darmo, że często wydadzą trochę pieniędzy tu i ówdzie, co z kolei uczyniło sektor gier mobilnych przemysłem wartym miliardy dolarów.

Korzystając z krypto walut, twórcy aplikacji są w stanie przyciągnąć graczy z całego świata bez żadnych ograniczeń, a jednocześnie gracze nie będą musieli martwić się o żadne potencjalne kursy wymiany czy opłaty manipulacyjne, z którymi mogliby się zmierzyć grając w grę od międzynarodowego dewelopera.

Co prawda, korzystanie z kryptokurwaluty jest wciąż stosunkowo nową rzeczą i jeszcze nie trafiło do głównego nurtu rynku, ale kiedy tak się stanie, nie byłoby niespodzianką zobaczyć wielu użytkowników chcących skorzystać z tej metody płatności, kiedy w końcu to zrobi.

Eliminacja pośredników płatniczych

Ponieważ waluta kryptograficzna ma zdolność pozwalającą graczom na zawieranie między sobą transakcji kupna i sprzedaży aktywów, mogą na tym ucierpieć pośrednicy, tacy jak sklepy z aplikacjami. Użycie walut takich jak Bitcoin może sprawić, że proces ten będzie płynniejszy, tańszy i łatwiejszy w zarządzaniu i realizacji dla deweloperów.

Jednak jest raczej mało prawdopodobne, by doszło do upadku sklepu z aplikacjami, ponieważ tak wielu graczy nadal będzie prawdopodobnie korzystać z tradycyjnych form płatności i będzie chciało znaleźć miejsce, w którym mogliby znaleźć wszystkie najnowsze tytuły. Rzeczywiście, byłoby niespodzianką, gdyby te rynki aplikacji nie oferowały w przyszłości walut kryptograficznych, ponieważ prawie niemożliwe byłoby ich zignorowanie, gdyby dotarły do głównego nurtu rynku.

Zwiększone doświadczenie graczy i cyfrowa własność

Korzystając z kryptokur walut, gracze będą mogli cieszyć się płynniejszymi wrażeniami z gry, a właściciele będą mogli faktycznie posiadać atut gry zamiast wydawcy.

Waluta kryptograficzna jest zdecentralizowana, co czyni ją bardziej wiarygodną i bezpieczną dla tych, którzy z niej korzystają, ponieważ znajduje się poza kontrolą rządu.

Wniosek

Kryptokurna waluta w sferze gier jest nadal stosunkowo niszowa, choć nie byłoby niespodzianką, gdyby w przyszłości stała się realną walutą. Wciąż istnieje wiele różnych dróg, które należy zgłębić za pomocą takich walut jak Bitcoin, jednak korzyści z ich użycia z pewnością wpłyną na pozytywny odczyt.

Fakt, że jest to kolejna opcja płatności, która zapewnia graczom bezpieczne i pewne metody, bez konieczności korzystania z pośrednika, prawdopodobnie okaże się korzystny, podczas gdy gracze zaczną mieć większą kontrolę nad swoją działalnością hazardową, co być może zbuduje zaufanie do wydawania większej ilości pieniędzy na zakupy w grze.